social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego 30 - 03 - 2018

W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia.


O tej nowennie Pan Jezus powiedział, że można w niej uprosić wszystko,

jeśli to jest zgodne z wolą Bożą,

czyli dobre dla nas na ziemi i w wieczności.


Uroczyste rozpoczęcie tej Nowenny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach nastąpiło dziś, 30 marca 2018 r. po modlitwie w Godzinie Miłosierdzia (15:00), która w Wielki Piątek w sposób wyjątkowy jest celebrowana i przeżywana.

 


Jak i gdzie odmawiać nowennę do Miłosierdzia Bożego?

  1. U nas w kościele, codziennie między godz 15:00, a 16:00
  2. Podczas transmisji online z kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny - wystarczy wejść o godz. 15:00 na stronę: KLIKNIJ TUTAJ - TRANSMISJA ONLINE, NA ŻYWO
  3. Odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia prywatnie, np. w domu. Dodatkowo (nieobowiązkowo - istotą tej nowenny jest Koronka) można skorzystać z krótkich fragmentów Dzienniczka św. Faustyny, które pozwolą lepiej zrozumieć tę nowennę. Gotowe, zebrane w jednym miejscu fragmenty są dostępne np. TUTAJ


Z Dzienniczka św. Faustyny

“Nowenna do Miłosierdzia Bożego,
którą mi kazał Jezus napisać i odprawiać przed świętem Miłosierdzia. Rozpoczyna się w Wielki Piątek.

 

– Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia Mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz.

 

– Odpowiedziałam: Jezu, nie wiem, jak tę nowennę odprawiać i jakie dusze wpierw wprowadzić w najlitościwsze Serce Twoje. – I odpowiedział mi Jezus, że powie mi na każdy dzień, jakie mam dusze wprowadzić w Serce Jego.”


Dzienniczek, 1209


Wykorzystano teksty i/lub grafikę ze stron:

https://misericors.org/nowenna-przed-swietem-milosierdzia-bozego-wprowadzenie

https://www.faustyna.pl/zmbm/nowenna-przed-swietem-milosierdzia-bozego-2