social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Byliśmy na koronacji w Chorzelowie 14 - 09 - 2017

Wierni diecezji tarnowskiej zostali zaproszeni do sanktuarium w Chorzelowie koło Mielca na wyjątkową uroczystość Koronacji papieskimi koronami cudownego wizerunku Matki Bożej Królowej Rodzin, która odbyła się w sobotę dziewiątego września br.

Parafia Miłosierdzia Bożego poczuła się szczególnie zaproszona do uczestnictwa w tym wydarzeniu, jako że Królowa Rodzin patronuje całej naszej Diecezji a jako Pani Ziemi Mieleckiej jest również bliska naszemu księdzu Proboszczowi. Ponadto, jak między innymi wspomniał w czasie kazania główny celebrans Mszy świętej koronacyjnej Metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc „do zastawionego stołu, stołu eucharystycznego, zaprasza nas wszystkich Święta Rodzina z chorzelowskiego obrazu” i sam Bóg, który „dzikim ptakom i zwierzętom pokarm daje, dla nas zatwardziałych grzeszników sam pokarmem się staje”. 

Do tej niecodziennej uroczystości z udziałem Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, arcybiskupów, biskupów, rzeszy duchowieństwa, dostojnych gości i tysięcy wiernych  doprowadził proboszcz tutejszej parafii, kustosz sanktuarium ks. Andrzej Rams, którego gościnność i pasję szerzenia kultu Matki Bożej Chorzelowskiej poznaliśmy na początku lipca tego roku  przy okazji pielgrzymki parafialnej do Warszawy na spotkanie z o. Bashoborą. Aktu koronacji dokonał abp Wiktor Skworc wraz z bp Andrzejem Jeżem. Dzieciątko Jezus i Maryja otrzymali złote korony, misternie wykonane z obrączek i pierścionków zaręczynowych poświęconych przez papieża Franciszka na Jasnej Górze 28 lipca 2016 roku, a święty Józef doczekał się złotej aureoli.

Głębokim i niezapomnianym przeżyciom duchowym podczas pobytu u Matki Bożej Dzikowskiej z Chorzelowa sprzyjały:  bogata oprawa liturgiczna, piękny śpiew chórów i solistów, zapadające w serce kazanie abp Skworca, w którym Metropolita zwrócił uwagę na wartości o jakich nam każe pamiętać Święta Rodzina z cudownego obrazu oraz słowa Aktu Zawierzenia Diecezji Tarnowskiej Jezusowi Chrystusowi i Maryi: „Maryjo, nasza Najlepsza Matko! (…) Dziś pragniemy prosić Cię abyś płaszczem swej opieki ogarnęła całą naszą Diecezję. (…) Królowo Rodzin! Stań na straży naszych rodzin i odradzaj je duchowo. Zachowaj je od niewiary. Broń od pijaństwa, zgorszenia i rozwodów (…) Niech każda rodzina będzie ostoją wiary, czystości obyczajów i chrześcijańskich tradycji polskich (…)”.

O modlitewną atmosferę podczas pielgrzymowania do i z Chorzelowa oraz o organizację wyjazdu kilkudziesięciu osób zadbała pani Bogumiła Komęza, zaś ksiądz Proboszcz Wojciech Werner, obecny na uroczystości, otaczał grupę opieką duchową.
(mt)
Więcej zdjęć z uroczystości autorstwa ks. Mariana Kostrzewy można zobaczyć TUTAJ


Fotogaleria;