social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Bóg zbliża i oddala ludzi 15 - 09 - 2017

W sobotę 9 września parafia Miłosierdzia Bożego uroczyście pożegnała wikariusza ks. Przemysława Podobińskiego.  O zbliżającym się rozstaniu wiedzieliśmy już od maja br. kiedy to Biskup tarnowski Andrzej Jeż skierował do pracy poza diecezją dziesięciu kapłanów, z których sześciu  podjęło przygotowania do wyjazdu na misje w Centrum Formacji  Misyjnej w Warszawie. Tę drogę wybrał także nasz ks. Przemysław. 

Przedstawiciel Rady Parafialnej, wyrażając wdzięczność Bogu za dar spotkania  i sześć lat posługi kapłańskiej księdza Przemysława oraz za życzliwość i uśmiech powiedział po Mszy św. wieczornej między innymi: „Poznaliśmy Ciebie jako wspaniałego kapłana, dobrego człowieka, mądrego nauczyciela i świetnego organizatora, zwłaszcza Światowych Dni Młodzieży, które przeprowadziłeś w naszej parafii po mistrzowsku, czym udowodniłeś, że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych. (…) Obrałeś inny kształt swojej pracy duszpasterskiej, o wiele trudniejszej. Zatem śmiało idź między nowych ludzi potrzebujących „siłaczy”, niech Twoje serce przepełnia miłość, którą będziesz się z nimi dzielił. Zapewniamy o naszej modlitwie, by Bóg obdarzał Cię siłą i zdrowiem oraz łaskami, a Duch Święty rozświetlał mroki i sprawiał, by wszystko stawało się możliwe.”

Ksiądz Przemysław  oprócz codziennej posługi sakramentalnej, duchowej pełnił funkcję prefekta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, opiekował się Scholą Dziecięcą Ziarenka Nadziei oraz młodzieżową grupą teatralną GT, był koordynatorem dekanalnym Światowych Dni Młodzieży  2016, a po ich zakończeniu wraz z wolontariuszami utworzył Grupę Miłosierni. Dzielił się również swoim zamiłowaniem muzycznym  i talentem wokalnym występując z  parafialnym chórem GAUDIUM. 

W sobotę wszystkie wymienione  grupy oraz wszyscy przyjaciele, znajomi i  życzliwi parafianie  mieli trochę czasu na ostatnie spotkanie ze swoim ukochanym opiekunem i wikariuszem. Po wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 aż po wspólną Eucharystię w kościele o 18.00 i Apel Jasnogórski o 21.00, na placu przykościelnym, wśród wymownej scenografii przygotowanej przez panią Anię i przy grillu, mimo nadchodzącej nieubłaganie „rozłąki pierwszej” królowała radość, taniec, śpiew i wspólna z księdzem Przemkiem zabawa. Bo,  jak mówi ksiądz Twardowski  to „Bóg zbliża i oddala ludzi”, więc „Bogu nie stawia się pytań dlaczego?” . 

W modlitwie i zabawie uczestniczył również ks. Sylwester Pustułka, który decyzją ks. Bpa Andrzeja Jeża od września objął obowiązki wikariusza w naszej parafii.  

Ksiądz Sylwester pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Łącku. Święcenia kapłańskie przyjął w tym roku. Pracę rozpoczął u nas i został oficjalnie powitany,  a jednocześnie ksiądz Przemysław pożegnany, w ostatnią niedzielę sierpnia przez reprezentację z Rady Parafialnej oraz księdza Proboszcza, który powiedział:  „Obu kapłanom życzymy światła Ducha Świętego i mocy Bożej w zadaniach, do których Pan Bóg ich posyła. Obejmujemy Was naszą modlitwą.”


Fotogaleria;