social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Brzeskie Wieczory Uwielbienia

Brzeskie Wieczory Uwielbienia

Brzeskie Wieczory Uwielbienia, to grupa, która zapoczątkowała swoją działalność w grudniu 2015 r., choć sama nazwa powstała kilka lat później. Od początku grupie przyświecał jeden główny cel – przygotowywanie modlitwy uwielbienia. Najpierw była to forma przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, następnie dziękczynienie za ŚDM. 

Tytułowe Wieczory Uwielbienia odbywają się w naszej parafii w każdy trzeci piątek miesiąca. Rozpoczynamy wspólną Mszą Święta o godzinie 18.00, a następnie prowadzimy modlitwę uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest to forma adoracji, w której poprzez śpiew oraz rozważania na dany temat, staramy się spotkać z Osobowym Bogiem. W czasie adoracji staramy się angażować wszystkich uczestników i w ten sposób pomóc im przybliżyć do Boga. Jak to dokładnie wygląda? No cóż, nie możemy zdradzić wszystkich szczegółów. Musicie to przeżyć sami! Po Wieczorze Uwielbienia Najświętszy Sakrament pozostaje wystawiony do północy, a w czasie adoracji w ciszy można skorzystać z posługi kapłana w konfesjonale.

Od czasu, kiedy do grupy dołączył ksiądz Sylwester Pustułka, postanowiliśmy stworzyć na Facebooku stronę naszej grupy, którą nazwaliśmy właśnie Brzeskie Wieczory Uwielbienia. Od 2018 roku każdy wieczór uwielbienia ma określony temat, wokół którego prowadzone są rozważania. Na każde spotkanie przygotowujemy plakaty i pamiątkowe magnesy. 

Od początku istnienia nasza grupa była bardzo różnorodna, jeśli chodzi o wiek członków. Może do nas dołączyć każdy, kto umie śpiewać lub grać na instrumencie i ma czas na cotygodniowe próby, które odbywają się w poniedziałki po wieczornej mszy świętej w kawiarence parafialnej. Podczas prób oprócz ćwiczenia repertuaru na kolejny wieczór uwielbienia wspólnie się modlimy, jemy różne pyszności (odkrywając swoje kulinarne talenty), rozmawiamy o wierze, życiu, problemach dnia codziennego, wspieramy się dobrym słowem, dużo się śmiejemy, zarażamy się też swoimi pasjami. Od grudnia dwie osoby uczą się grać na gitarze, korzystając ze wsparcia i doświadczenia innych. Bycie we wspólnocie jest bardzo cenne. 

Angażujemy się także w pomoc w parafii. W roku 2019 pomagaliśmy tworzyć Ciemnicę i Grób Pański przed Świętami Wielkanocnymi, a w grudniu nasza grupa przygotowywała Szopkę Bożonarodzeniową. Raz w miesiącu posługujemy muzycznie podczas niedzielnej, wieczornej mszy świętej. Członkowie naszej grupy angażują się także w śpiew psalmu, czy czytanie podczas mszy świętych. 

W roku duszpasterskim 2019/2020 prowadzimy cykl uwielbień pt. „Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym”. W czasie każdego Wieczoru Uwielbienia modlimy się, uwielbiamy Boga i prosimy o kolejny z dziewięciu owoców Ducha Świętego. Obecnie opiekę duchową nad grupą sprawuje ks. Sylwester Pustułka, a za przygotowanie wokalne i muzyczne odpowiada pani Monika Nowicka. Zapraszamy Was do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku www.facebook.com/brzeskiewieczoryuwielbienia oraz do wspólnej modlitwy w czasie kolejnych Wieczorów Uwielbienia.